KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12987008
nr 1298 7008
Erik Jönsson
(1893-1950), Sverige
Oljemålning, "Stilleben med Kanin". Signerad Paris -25. Olja på duk, 80x63 cm
Erik Jönsson, svensk bildkonstnär född 1893 i Malmö, död 1950.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 16 december 2019
kl 19:00:15
14/12 04:37:33
Erik Jönsson
Läs mer om Erik Jönsson